Sıkça Sorulan Sorular

banner
banner
banner

Kompanzasyon panolarının Gprs aracılığıyla internet üzerinden tüm cihazların elektrik kullanımlarını toplam veya detaylı olacak şekilde takip edilmesidir. Farklı varyasyonlarla raporlama yapabilmeyi sağlayan uzaktan takip; kondansatör güç değerlerinin okunması,kondansatörlerin devreye alınıp çıkarılması, enerji ve tüketim değerlerinin arşivlenmesi ve raporlanması, kompanzasyon paneli sisteminde oluşabilecek arızaların tespiti (kondansatör bitmesi,kontaktör arızası vb), işlemlerine yönelik hazırlanmış bir okuma ve yönetim sistemidir. Bu sayede reaktif güç ceza bedelleri gibi olası durumların vereceği zararlarda ortadan kaldırılır.

Uzaktan takip sistemi günlük, anlık olarak değerleri takip etme imkanı sunar. Bu da istenen değerlerden sapma olursa anında tespit ve müdahale etme ve bu sayede de enerji tasarrufu sağlama imkanı sunar. Enerji takibi ile elektrik tüketiminden tasarruf elde eden şirketler, çevre dostu yaklaşımı ve enerji verimliliği politikalarıyla marka değerini de yükseltmiş olur. Ayrıca arızalar, yeni yükler, yük dengesizliği, malzeme yıpranması gibi sebeplerle sistemin dengesi bozulur ve firmalar reaktif ceza ödemek zorunda kalır. Belirlenen sınırlar aşıldığında haberdar olma imkanı sunan uzaktan takip sistemi ile reaktif ceza bedelini ortadan kaldırmak mümkündür.

Reaktif Ceza Bedeli, bir firmanın aktif elektrik hariç olarak, elektrik sisteminin şebekeden çektiği düzensiz güç sebebiyle ödediği bedeldir.

Uzaktan takip sistemi ile kompanzasyonun düzenli olarak takip edilir ve bu sayede reaktif oranların sınırlar içinde olup olmadığını kontrol edilerek reaktif ceza bedeli önlenebilir.

Dijital enerji yönetimi, artan maliyetlerle ve yasal gerekliliklerle başa çıkmak için çok önemlidir. Dijital enerji yönetimi, firmalara enerji tüketim verilerinin toplanması ve analizlerinin yapılmasını sağlar. Bu sayede firmalara doğru karar verebilmek için bir veri temeli oluşturmuş olur ve ardından enerji tüketimini azaltmak için bu bilgilere göre hareket etme imkanı sunar.

Enerjiden kaynaklanan masrafları, mevcut cihaz ve ekipmanların kullanımını kontrol altında tutar ve enerji tüketimini azaltma imkanı sunar. Bu sayede sağlayacağı enerji verimliliği ile israftan kaynaklanan olumsuz çevre etkisini azaltır. Enerji tüketiminin izlenmesi yoluyla performans hakkında bilgi edinilmesini sağlar.

Firmalar için enerji kayıplarını ve enerji maliyetlerini en aza indirmenin en etkin yolu enerjiyi verimli kullanmaktır. Bunları başarmak için en iyi yol sistematik bir yaklaşım sağlayan ISO 50001 enerji yönetim sistemidir. ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi firmaların enerji verimliliği, kullanımı, tüketimi ve yoğunluğunu içeren enerji performansını geliştirmek için gerekli sistemleri ve prosesleri kurmalarına yardımcı olmaktır. Bu standardın uygulanması, enerjinin sistematik yönetimini, enerji maliyetlerinde, sera gazı emisyonlarında ve diğer çevre etkilerinde azalmaya yol açacaktır.

iyzico üyeliği ücretli mi?
Hayır, tamamen ücretsizdir. iyzico mobil uygulaması üzerinden veya buraya tıklayarak anında üye olabilirsin.

iyzico ile Öde nedir?
Ödemenin en kolay hali olan iyzico ile Öde; ister bakiyenle, ister banka kartınla ister havale/eft yöntemi ile en hızlı ve güvenli şekilde ödeme yapmanı sağlar.

iyzico bakiye nedir?
iyzico bakiye; kredi kartına ihtiyaç duymadan alışveriş yapabilmeni sağlayan tutardır. iyzico hesabına mobil uygulamamız üzerinden para yükleyebilir, dilediğin gibi harcayabilir, istersen bakiyendeki tutarı banka hesabına çekebilirsin.

iyzico hesabıma nasıl para yüklerim?
iyzico mobil uygulamasında “Para Yükle” seçeneğine tıkladıktan sonra, “Kart ile Para Yükle” ve “EFT/Havale ile Para Yükle” seçeneklerini görebilirsin. Kartınla hesabına para yüklemek istersen, “Kart ile Para Yükle” butonuna tıklayarak yüklemek istediğin tutarı girebilirsin. Sonrasında kayıtlı kartlarından birini seçerek işleme devam edebilir veya yeni bir kart ekleyerek para yükleme işlemini gerçekleştirebilirsin. Kartınla yaptığın tüm işlemler, 7 gün 24 saat anında bakiyene yansır.

“EFT/Havale ile Para Yükle” seçeneği ile devam etmek istersen, banka hesabını seçebilir ve yüklemek istediğin tutarı girebilirsin. EFT/Havale ile yaptığın bakiye yüklemeleri anında bakiyene yansır.

iyzico hesabıma yüklediğim para bakiyeme ne zaman yansır?
iyzico bakiyene kartınla veya EFT/Havale ile yapmış olduğun para yüklemeleri anında bakiyene yansır.

iyzico hesabımdaki bakiyemi nasıl harcarım?
iyzico hesabındaki bakiyeni şu anda on binlerce sitede kullanabilirsin. Ancak çok yakında, iyzico ödeme altyapısını kullanan tüm web sitelerinden bakiyenle ödeme yapabilmeni sağlayacağız.

iyzico bakiyemden nasıl para çekerim?
iyzico mobil uygulamasından “Para Çek“ seçeneğine tıklayarak, çekmek istediğin tutarı girebilirsin. Daha sonra parayı göndermek istediğin IBAN’ı girerek para çekme işlemini tamamlayabilirsin. Çektiğin tutar, takip eden ilk iş günü içerisinde banka hesabına yansır.

İadelerimi nereden takip edebilirim?
iyzico mobil uygulamasını indirerek iadelerini takip edebilir, aklına bir soru takılırsa 7/24 canlı destek alabilirsin.

İadem ne zaman hesabıma yansır?
İade talebin onaylandığı anda hesabına aktarılır.

iyzico hesabıma para yüklemek ücretli mi?
Hayır, iyzico hesabında yapacağın bütün işlemler ücretsiz.

iyzico hesabımdan para çekmek ücretli mi?
Hayır, iyzico hesabında yapacağın bütün işlemler ücretsiz.